gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Czwartek 21.11 8.00 - 20.00
Piątek 22.11 8.00 - 20.00
Sobota 23.11 8.00 - 16.00
Niedziela 24.11 10.00 - 18.00
Poniedziałek 25.11 8.00 - 20.00
Wtorek 26.11 8.00 - 20.00
Środa 27.11 8.00 - 20.00

Testy opon samochodowych Dębica Navigator 2

Ocena łączna opon Dębica Navigator 2

Ocena łączna:

4,8 (ilość opinii: 1701)
1111800
Charakterystyka Ocena
wygląd opony 4,8
poziom hałasu 4,3
amortyzowanie
sucha nawierzchnia 5,1
mokra nawierzchnia 4,8
jazda po śniegu i lodzie 4,6
jazda w błocie pośniegowym 4,5
opory toczenia 4,4
ścieralność 4,6
awaryjność -
Kup opony Dębica Navigator 2

Opinie użytkowników opon Dębica Navigator 2

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 4
poziom hałasu 4
amortyzowanie 5
sucha nawierzchnia 5
mokra nawierzchnia 5
jazda po śniegu i lodzie 3
jazda w błocie pośniegowym 3
opory toczenia 4
ścieralność 4
awaryjność -
  • przejechany dystans: poniżej 2000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie w mieście
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
august:4,21111200

Opinia użytkownika: Witam wszystkich. Tydzień temu zakupiłem właśnie komplet nowych opon Dębica Nawigator 2 więc z opinią co do tych opon zaczekam i napisze coś po nowym roku. Dla tych jednak co nadal szukają podobnego kompromisu względem dwóch kompletów podam moje spostrzeżenia co do tego tematu. Bardzo długo wahałem się co do wyboru opon czy dwa komplety czy jeden i całoroczne. Prawie codziennie czytałem różne opinie zarówno kierowców jak i fachowców jeździłem pytałem i się zdecydowałem. Przyznam że dużym argumentem za, były kwestie finansowe ale nie tylko, przede wszystkim pozytywne opinie. Po pierwsze na pewno będzie to lepszy wybór niż kupno opon używanych (jakiej to firmy by nie były, które są z reguły wiekowe i zjechane na tyle że nie spełniają swojej funkcji) których ceny są niewiele mniejsze niż nowych opon Nawigator 2. Po drugie odchodzi problem składowania dwóch kompletów, a po trzecie jest to ta sama opona z tej samej linii produkcyjnej co goodyear vector 3 więc projekt renomowanej firmy. We wszystkich serwisach opon które odwiedziłem (Poznań i okolice) nikt nie poleca Dębicy Navigator2 z prostego powodu, wszak oni muszą zarobić na dwóch kompletach i opróżniać zawalone magazyny opon letnich i zimowych, jedynie kilku dobrych znajomych którzy prowadzą tego typu działalność podzielają pozytywną opinię że jest to dość dobry kompromis względem dwóch kompletów opon. Mam też kolegów którzy już od kilku lat użytkowali te opony najpierw nawigator1 teraz Navigator2 i są zadowoleni oraz z czystym sercem polecają Navigator2. Zgadzam się że najlepszą opcją mającą wpływ na bezpieczeństwo jest opcja z dwoma kompletami opon bo wiadomo że w różnych temperaturach guma inaczej się zachowuje i zmienia swoje właściwości, ale uważam też (co poparte jest testami) ze opony całoroczne to też dobry wybór a komplet opon całorocznych jest lepszą inwestycją od dwóch kompletów tanich opon letnich czy zimowych. Jako kierowca z kilkunastoletnim stażem uważam że najważniejszy jest zdrowy rozsądek a nie tylko opony wszak jeśli chcielibyśmy dostosować opony do naszych warunków klimatycznych to musieli byśmy mieć kilka kompletów: na deszcz, śnieg, lód i suchą nawierzchnię. Tak więc zakup opon całorocznych to kompromis, ale wcale nie taki zły więc Ci którzy zakupili Nawigator 2 i spodziewali się niewiadomo czego mogą czuć rozczarowanie i wypisują różnego rodzaju bzdury. Szukając opon całorocznych brałem też pod uwagę inne firmy w tym Barum Quartaris ale jest to nowy produkt nie testowany jeszcze w naszych warunkach pogodowych tak więc postawiłem na nasze rodzime Dębica Nawigator2 i mam nadzieję że spełnią moje oczekiwania. Ale zawsze wybór należy do was;-)

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 4
poziom hałasu 4
amortyzowanie 4
sucha nawierzchnia 5
mokra nawierzchnia 3
jazda po śniegu i lodzie 2
jazda w błocie pośniegowym 1
opory toczenia 5
ścieralność 5
awaryjność -
  • przejechany dystans: 5000 - 10000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Nie
Ayor:3,61116000

Opinia użytkownika: Opony kupowałem pod wpływem tut. opinii. Jednak poza ceną, która była rzeczywiście b.przyjemna, nie zaobserwowałem w tej oponie nic zdecydowanie zachwycającego. Pierwsze wrażenie - po "ułożeniu" opony, tj. po ok. 300 km - mam następujące: opona dobrze trzyma się suchego, nawet zimnego asfaltu. Tutaj ocenę dałem najwyższą. Auto w tych warunkach dobrze się prowadzi. To samo w warunkach deszczu i wody. Zauważyłem, że w wodzie opona jest również przyjemnie niezła. Nie rewelacyjna, ale niezła. Natomiast sprawy znacznie się pokomplikowały przy pierwszym śniegu i przymrozkach (jakoś na początku października). Od samego początku auto miało tendencję do ustwiania się bokiem podczas hamowania na przymrożonej brei i lodziku. Tego efektu nie zaznałem nigdy wcześniej, a jestem kierowcą z naprawdę dużym stażem (myślałem, że moje poprzednie Polarisy były takie sobie - ale jak się okazuje - to rewelka!) W każdym razie, na Navigatorze 2 w zakrętach auto jest paskudnie nadsterowne i łapy mi się kilka razy spociły przy prędkościach większych niż 60 km/h (pocenia łap też nie zaznałem już od wielu lat). Dla laików wyjaśniam: nadsterowność ta powoduje, że auto prowadzi się "na miękko" z tendencją do wypadania tyłu z zakrętu. Jak dla mnie oznacza to, że opór boczny tej opony jest mizerny i najprawdopodobniej zawdzięczamy to "letniemu" barkowi tej opony. W tej konkurencji Navigator-2 jest naprawdę słaby. Pocieszeniem jest to, że opona całkiem fajnie "łapie" śnieg przy ruszaniu (przy hamowaniu już nie jest tak fajnie), co może dawać dobre efekty przy ruszaniu spod świateł (ASR rzadko mi wtedy mruga). Natomiast hamowanie, a w szczególności awaryjne, na tych oponach to porażka! ABS szaleje, pompa ABS burczy co chwila (wg mnie stanowczo za często), a samochód - jak pisalem wcześniej - chce ustawić się w poprzek jezdni. Moje poprzednie opony Barum Polaris były o niebo lepsze! Ogólnie mogę powiedzieć, że jeśli ktoś jeździ zimą po mieście i nie rozwija prędkości większych niż 50 - 60 km/h to spokojnie. Ale jak dla mnie - na dużych przebiegach międzymiastowych - ta opona zimą to nieporozumienie. Prowadzenie samochodu na tych oponach w warunkach ekstremalnych wymaga dużych umiejętności od kierowcy i nie należy do przyjemnych. Jestem przyzwyczajony jeździć może trochę zbyt ofensywnie jak na "średnią polską". W każdym razie na tych oponach taka jazda jest wykluczona. Spróbuję jeszcze wymienić amortyzatory. Może to one są winne. O tym jednak napiszę za jakiś czas. Pozdrawiam wszystkich wozaków i szerokości życzę!

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 4
poziom hałasu 4
amortyzowanie 4
sucha nawierzchnia 4
mokra nawierzchnia 4
jazda po śniegu i lodzie 4
jazda w błocie pośniegowym 3
opory toczenia 5
ścieralność 4
awaryjność -
  • przejechany dystans: poniżej 2000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
arek:4,0111100

Opinia użytkownika: Oponki zakupiłem do służbowego auta, które pełni rolę wołu roboczego, jeździ od budowy do budowy, na budowach gdzie warunki drogowe są często tragiczne, do biura, do urzędów, po całym kraju. W ciągu roku zrobiłem na nich ponad 40 tys.km, przejeździłem całą zimę, wiosnę, lato, teraz jesień i powiem szczrze, że jak na swoją super cenę spisują się co najmniej poprawnie, w zasadzie nie widać jeszcze na nich śladów zużycia, wczoraj sprawdzałem je przed przeglądem i przednie opony mają 5 mm bieżnika, tylne ponad 6 mm, auto było wielokrotnie przeładowane, nieraz się zakopało w błocie lub piachu, jeździ po wszystkim, także po kamieniach, w trudnym dla osobówki terenie. Opony na suchej i mokrej nawierzchni zachowują się całkiem przyzwoicie, na śniegu lepiej niż letnie, choć nie jest idealnie, hałas jest do zaakceptowania (ale to chyba wina głośnego prostego diesla w tym aucie). Jeżdżę szybko,ale bez zrywów... Ale najważniejsze że szef zadowolony, bo nie były drogie. Szczerze to polecam jeśli ktoś w ogole planuje prywatnie jeździć na wielosezonówkach, mi się jeździ dobrze ale ja sam nie polecam takich rozwiązań, lepiej mieć letnie i zimówki, dla bezpieczeństwa nie ma co oszczędzać.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 4
poziom hałasu 4
amortyzowanie 4
sucha nawierzchnia 5
mokra nawierzchnia 5
jazda po śniegu i lodzie 5
jazda w błocie pośniegowym 6
opory toczenia 4
ścieralność 5
awaryjność -
  • przejechany dystans: 5000 - 10000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie w mieście
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: Suzuki Alto Hatchback
  • ponowny zakup: Tak
Klaudio:4,91111900

Opinia użytkownika: Po założeniu opon na tylną oś (z przodu dojeżdżałem Micheliny), samochód pływał przez 1 dzień/30km. Potem jeździł bezproblemowo do jesieni. Upał, deszcz, czy droga gruntowa nie ma znaczenia. Teraz Navigatory 2 przeszły do przodu ze względu na dość agresywny (moim zdaniem) bieżnik. Z tyłu kręcą się zimówki Rotex W2500. W takiej konfiguracji autko jest bardzo stabilne na zakrętach. Dobrze hamują. Ruszają bez najmniejszych problemów na każdym rodzaju śniegu. Odnoszę wrażenie, że są lepsze od Kleberów Krisalp HP2, które mam w innym samochodzie. Ale to może przez niski moment obrotowy silnika Swifta 1.0. Zawsze byłem zwolennikiem zimówek. Pierwsze miałem w latach 1994-96 do Cienkiego 900 (choć myślę, że tak naprawdę były to właśnie opony całoroczne). Ale Cienkim kręciłem przebiegi 40 tys./rok, często poza miastem. I miało to sens. Zimówki miałem też w Nivie, ale nią często jeździłem w Beskidy. Jeśli jeździcie głównie w mieście, a przebiegi roczne to 10-15 tys. km, to opony całoroczne są świetnym rozwiązaniem. Gdybym o tym wiedział wcześniej od razu założyłbym je do Suzi, a nie bawił się w przekładanie zimówek (nie mam drugiego kompletu felg).

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5
poziom hałasu 4
amortyzowanie 5
sucha nawierzchnia 4
mokra nawierzchnia 5
jazda po śniegu i lodzie 4
jazda w błocie pośniegowym 3
opory toczenia 4
ścieralność 5
awaryjność -
  • przejechany dystans: 5000 - 10000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
Szczepan:4,31111300

Opinia użytkownika: Mam z przodu w poldku od 1,5 roku i są o niebo lepsze od fabrycznych kormoranów d168 (na kormoranach 3 razy rozbiłem polda zawsze w deszcz), wcześniej kupiłem komplet używanych michelin Q100 niezłe opony ale beżnik się kończył i jedna okazała się krzywa no i były w rozmiarze 175, potem kupiłem nowe nalewki 175/70/13, które gorzej trzymały się na śniegu i lodzie od prawie łysych michelin. Teraz mam przód nawigator 2, tył nalewki i w porównaniu do michelin są dużo lepsze zimą w każych warunkach (może dlatego że o rozmiar szersze) latem dużo lepsze od kormoranów przede wszystkim w deszcz. Na pewno kupie do polda nawigatory 2 na drugą oś. Zastanawiam się jeszcze czy kupic 165 navigatory do łady samary bo mam na przód polaris 2, a z tyłu te stare micheliny zimowe o numer szersze jak przód, ale boje się czy nie będzie zarzucac mi tyłem przy hamowaniu tak jak było na navigatorach 1 z tyłu i polarisach z przodu.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 4
poziom hałasu 4
amortyzowanie 4
sucha nawierzchnia 3
mokra nawierzchnia 2
jazda po śniegu i lodzie 4
jazda w błocie pośniegowym 4
opory toczenia 4
ścieralność 4
awaryjność -
  • przejechany dystans: powyżej 15000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie w mieście
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd:
  • ponowny zakup: Tak
Johny:3,51115000

Opinia użytkownika: W zimie opony spisują się bardzo dobrze, radzą sobie z każdym śniegiem, przez całą zimę nie zakopałem się ani razu gdzie inni mieli problemy. W lato nie jest już tak dobrze. Nie wiem czym ludzie się tak zachwycają w lato przy 30 stopniach dynamiczne ruszenie wiąże się z buksowaniem kół i piskiem ! opony bardzo szybko tracą przyczepność przy ruszaniu jak i w zakrętach, także przy dynamicznym włączaniu się do ruchu mogą wystąpić problemy. Opona na mokrym to po prostu jedna wielka porażka !!! nie mówię tutaj o jakichś szaleństwach ale o bezpieczeństwie które powinno być zapewnione a nie jest. Przyczepność na mokrym jest równa ZERU!!! Gdy tylko popada od razu przestawiam się na spokojniejszy styl jazdy bo nie wiadomo kiedy nas zawiedzie. Jeżeli nie mamy absu to mocniejsze wciśnięcie hamulca wiąże się z blokadą kół ! ogólnie ze względów bezpieczeństwa odradzam. Do testów założyłem opony goodyear duragrip i nieba a ziemia. Zobaczyłem jak kiepską oponą jest NAVIGATOR2. Kupując tą oponę kierowałem się ceną i tym że jest dobrze oceniana ale bardzo się zawiodłem i nie polecam

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 6
poziom hałasu 5
amortyzowanie 5
sucha nawierzchnia 5
mokra nawierzchnia 6
jazda po śniegu i lodzie 5
jazda w błocie pośniegowym 5
opory toczenia 5
ścieralność 5
awaryjność -
  • przejechany dystans: poniżej 2000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie w mieście
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd:
  • ponowny zakup: Tak
Carlll:5,31111130

Opinia użytkownika: Jak widać po bieżniku, opona jest bardziej przystosowana do zimy niż do lata. Ale mimo wszystko sprawdza się w każdych warunkach dzięki specjalnej mieszance gum, która potrafi przystosować się do każdych warunków a unikatowy bieżnik pozwala zachować idealne właściwości jezdne także w zimie. Jak widać bieżnik jest tym samym, który został wcześniej zastosowany w świetnych oponach Goodyear Vector 3. Dlatego oponki są tak dobre. Jeśli chodzi o warunki zimowe są bardzo dobre na lodzie pokrytym śniegiem idealnie trzymają się drogi i nie ma niekontrolowanych poślizgów. Troszeczkę problemów może być przy bardzo głębokim śniegu ok 20cm warstwa. Wtedy trzeba troszeczkę kombinować, ale wyjechać wyjedziemy w przeciwieństwie do letnich. Na mokrej nawierzchni sprawują się super. Idealnie trzymają się drogi i świetnie odprowadzają wodę dzięki specjalnemu bieżnikowi. Na jezdni suchej w ciepły dzień jest już trochę inaczej, lubią czasami pisnąć, i powyżej prędkości 130 km może dokuczać lekki hałas. Co do samej przyczepności bez zarzutów.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5
poziom hałasu 4
amortyzowanie 5
sucha nawierzchnia 6
mokra nawierzchnia 5
jazda po śniegu i lodzie 5
jazda w błocie pośniegowym 4
opory toczenia 4
ścieralność 6
awaryjność -
  • przejechany dystans: powyżej 15000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
Darek:5,11111110

Opinia użytkownika: Opony mam zamontowane na tylnej osi. Początkowo były na przedniej [napędowej]osi w pierwszej fazie okresu zimowego i mogę dodać , że w niczym nie ustępowały oponom zimowym może nieznacznie przy hamowaniu. A w lecie identyczna sytuacja z oponami letnimi. Po zakupie opon zimowych powędrowały na tył i kręcą się do tej pory. W autku sprawują sie bardzo dobrze w warunkach zimowych jak i letnich, nawet przy jeździe powyżej umiarkowanej szczególnie na zakrętach ciężko jest doprowadzić do zerwania przyczepności chyba że to będzie świadome manewrowanie, ale wtedy to nawet najlepsze opony można wprowadzić w poślizg bez względu na warunki atmosferyczne. W ciągu 1,5 roku eksploatacji nie zauważyłem większych zmian w zużyciu bieżnika czy przyczepności. W ogólnej klasyfikacji opony te oceniam b.dobre zgodne z opisem producenta. Polecam.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 3
poziom hałasu 3
amortyzowanie 3
sucha nawierzchnia 3
mokra nawierzchnia 3
jazda po śniegu i lodzie 3
jazda w błocie pośniegowym 3
opory toczenia 3
ścieralność 3
awaryjność -
  • przejechany dystans: powyżej 15000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
  • styl jazdy: spokojny
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Nie
m. piotrowski:3,0111000

Opinia użytkownika: Nie znam sie na oponach. dla mnie dobra opona to opona tania i z wysokim bieznikiem. Co z tego ze to jest np fulda lub Michelin jak ma tylko polowe bieznika i jest już podtwardniała ze starości. Nikt tu nie mowi tu o tym ze bieznik sie zuzywa a guma twardnieje z kazdym rokiem uzytkowania. A nawet te bardzo drogie zimówki w 3 roku uzytkowania - czy sa tak samo skuteczne jak w pierwszym? - no chyba nie. Osobiście robie tak: kupuje caloroczny Nawigator i w pierwszym roku użytkowania gdy guma jest miekka i bieznik wysoki traktuję ja jako zimówkę - ewentualnie jeszcze w drugim roku. Pózniej traktuję ja jako letnią i dodzieram resztę bieznika juz tylko latem. A na zimę kupuje świeze Nawigatory. Co bardziej znający sie na rzeczy na to powiedzą?

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 4
poziom hałasu 6
amortyzowanie 4
sucha nawierzchnia 4
mokra nawierzchnia 2
jazda po śniegu i lodzie 3
jazda w błocie pośniegowym 2
opory toczenia 6
ścieralność 5
awaryjność -
  • przejechany dystans: 2000 - 5000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: Daewoo Nexia
  • ponowny zakup: Nie
otomsono:3,71117000

Opinia użytkownika: Niestety zostaliśmy zmuszeni do zmiany opon na przodzie ponieważ jedna z nich uległa przebicu. Skusiłem się ponieważ były tanie i całoroczne - przez wielu zachwalane. Te opony to dla mnie krótko mówiąc porażka. Po ich założeniu i pierwszej przejażdzce nie dało się ukryć że opony te strasznie "buczą", jazda w upalne dni to po prostu "smarowanie" po asfalcie, odczuwa się straszne spowolnienie. Teraz po przejechaniu na nich około 3tyś km. szumy nie ucichły natomiast już tak bardzo nie hamują. Pomimo że nie widać oznak ścieralności to opony sporo straciły na swojej przyczepności. Teraz mogę tylko powspominać te oryginalne koreańskie które były od początku ;( (opony cichutkie, "szybkie") Napewno nie kupię więcej tych Navigatorów.

1 - 10 z 1701 Znalezionych opon

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.