gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Czwartek 21.11 8.00 - 20.00
Piątek 22.11 8.00 - 20.00
Sobota 23.11 8.00 - 16.00
Niedziela 24.11 10.00 - 18.00
Poniedziałek 25.11 8.00 - 20.00
Wtorek 26.11 8.00 - 20.00
Środa 27.11 8.00 - 20.00

Testy opon samochodowych Dębica Frigo Directional

Ocena łączna opon Dębica Frigo Directional

Ocena łączna:

4,5 (ilość opinii: 1022)
1111500
Charakterystyka Ocena
wygląd opony 4,6
poziom hałasu 4,0
amortyzowanie
sucha nawierzchnia 4,6
mokra nawierzchnia 4,4
jazda po śniegu i lodzie 5,1
jazda w błocie pośniegowym 4,3
opory toczenia 4,1
ścieralność 4,3
awaryjność -

Opinie użytkowników opon Dębica Frigo Directional

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 3
poziom hałasu 4
amortyzowanie 5
sucha nawierzchnia 4
mokra nawierzchnia 4
jazda po śniegu i lodzie 5
jazda w błocie pośniegowym 4
opory toczenia 4
ścieralność 5
awaryjność -
  • przejechany dystans: powyżej 15000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie w mieście
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
Alfisti:4,41111400

Opinia użytkownika: Witam wszystkich! Dębice które użytkowałem (185/65R15T) dostałem "w spadku" razem ze stalowymi obręczami 3 lata temu, a były użytkowane co najmniej 1 sezon, otrzymałem za friko. Powiem tak, specjalnie ich nie chciałem (jak to, dębice do alfy?), byłem pewien że w najbliższą zimę kupię komplet nowych zimowych goodyearów lub michelinek, zresztą te drugie w wersji pilot sport 205/55R16W używam jako letnich w alfach (to jest druga 156 w rodzinie). W końcu je zabrałem ot tak na wszelki wypadek, gdyby coś.. Przyszła zima i założyłem je "na próbe". Wcześniej nie używałem "tego typu" opon. BARDZO pozytywnie mnie zaskoczyły! Kopny śnieg - bdb. Gdy wracałem z gór z sylwestra - dziewczyna z boku miała strach w oczach że jadę tak szybko, na poboczach full śniegu, na drodze leży ubity błyszczący śnieg (niemalże lód), wszystkie wozy powoli drugim pasem a ja o 20- 30 km/h szybciej niz reszta! Powiem tak - nie ma się co wstydzić tych opon- nacięcia + choinka + duże odstępy pomiędzy fragmentami bieżnika to jest to co potrzeba na polskich zawalonych w górach śniegiem drogach. Jeśli ktoś jeździ wyłącznie w mieście to lepsze są zagraniczne "autobahnowe" gumy, bardziej przypominające letnie niż zimowe opony. Zresztą tam na drogach w zimie jest tylko .. asfalt... U nas bieżnik w traktor strasznie się przydaje. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Zawieszenie 156 wiele wybacza kierowcom i bardzo pomaga przy naprawdę ostrej jeździe ale uwierzcie, te opony w połączeniu z prawie 200 konnym silnikiem zaszkoczyły mnie pozytywnie na całej linii. Szkoda tylko że nie ma kategorii Econo (cena/możliosci), dębice były by na 6! Tak przy okazji opony mają indeks nośn. 80 kilka więc mniej niż wymagany 91 dla mojego wozu (dlatego że są 185) ale uwierzcie, zakładajcie węższe na zimę!! Jak jeździsz na 195 założ 175 na zmię!!! Wiem co mówię, w zimie nikt nie widzi twoich przesadnie szerokich opon, za to jedzie w korku bo strach go obleciał przy jeździe w górach powyżej 40 km/h, podczas gdy ktoś mija wszystkich z prędkością o 20 km/h większą.. Węższe opony = większy nacisk na tą samą pow. = większa prędkość i adrenalina w zimie. Po takim czasie zostało mi jakieś 2mm, zaczynają się solidnie ślizgać na lodzie i zmieniam na Goodyera UG7. Ale chyba tylko pod wpływem testów adac. Mam nadzieję że nowa dębica2 nie spaprze wszystkiego co było dobre w jedynce. Alfisti/.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 4
poziom hałasu 3
amortyzowanie 4
sucha nawierzchnia 4
mokra nawierzchnia 4
jazda po śniegu i lodzie 6
jazda w błocie pośniegowym 5
opory toczenia 6
ścieralność 5
awaryjność -
  • przejechany dystans: powyżej 15000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
  • styl jazdy: szybki i agresywny
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
JOCKER:4,81111800

Opinia użytkownika: Zdecydowanie podziwiam kierowców którzy są nie szczęśliwi z jazdy na tych oponach i wypisują iż włącza im się EBD, ABS i inne bajery bo opony są do chrzanu, cóż tak to jest jak się ufa tylko elektronice w aucie, każdy bez wyjątku najpierw powinien jeździć na letnich oponach w zimę jakimś starym autem żeby się nauczyć jak się jeździ w zimę bo panowie opona zimowa nie służy do jazdy 160 km/h po lodzie, zimówka ma ułatwić ruszanie i wspomagać hamowanie itd ale bez przesady wyobraźni nikt wam nie zastąpi, najczęściej takich mądrali widzę po pierwszych opadach śniegu w rowach itp i teraz zwracam uwagę na to czym to autko się kula, a tu Goodyear Michelin czy Viking, no cóż jakby istniały super zimówki to by na rajdach nie używano kolców. Osobiście najlepsze zimówki jakie miałem to Goodyear, ale frigo nie są wcale aż takie gorsze, im cieplej tym są głośniejsze, ale w zimę jakoś nie mam problemów z ruszaniem na kopnym śniegu ani z dość szybką jazdą poza miastem w każdych zimowych warunkach i rożnym terenie na trasie Katowice - Olkusz, koleiny im dokuczają, ale nie będę psioczył - mam lekkie autko i niezbyt szerokie opony, ale zdziwiłem się jak wpadłem w rozlewisko na drodze dość wielkie przy 80 km/h i przejechałem bez problemu, jazda do 130 km/h też bez problemu, przy ostatniej zamieci jak mnie dopadła na drodze czasami autko to odczuwało ale to tylko małe autko:) ogólnie dobra opona za małą cenę w klasie ciut powyżej średniej i jak na razie nie zawiodłem się na nich a zimę. trzeba się koncentrować myśleć i przewidywać itd. cały czas ci którzy kupują najdroższe zimówki żeby nie myśleć za kierownicą w zimę cóż powinniście mieć nalepiony na szybach zielony listek żeby wszyscy wiedzieli że od was się ucieka albo trzyma z daleka

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5
poziom hałasu 6
amortyzowanie 6
sucha nawierzchnia 6
mokra nawierzchnia 5
jazda po śniegu i lodzie 6
jazda w błocie pośniegowym 5
opory toczenia 6
ścieralność 6
awaryjność -
  • przejechany dystans: powyżej 15000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
  • styl jazdy: szybki i agresywny
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
rafał-warszawa:5,71111170

Opinia użytkownika: Przeglądałem różne komentarze na temat zachodnich opon nie będę wymieniał nazw, bo to nie w tym rzecz, ale odnoszę wrażenie, że wiele z nich jest po prostu nieobiektywnych, również w Dębicy. Na zimowych oponach jeździłem jak w Polsce jeszcze jak nikt nie zmieniał opon na zimowe (sami wiecie, dlaczego ). W swoim aucie letnie opony miałem Michaliny według mnie takie sobie, ale po zmianie na zimowe opony Dębicy o niebo ciszej i nie odczułem dyskomfortu w prowadzeniu auta w zimowych warunkach. Do trzech razy w ciągu roku wybieram się w góry solidne góry a nie górki i nigdy mnie nie zawiodły. W komplecie z oponami kupiłem łańcuchy, ale jakoś nigdy nie było potrzeby ich montażu. Choć inni tam gdzie ja jeździłem bez łańcuchów musieli je założyć :-). Zmieniłem samochód na jeszcze bardziej szybszy i w pełni tego słowa znaczeniu sportowy i również kupuję do niego polskie Opony Dębica Frigo. Używałem cztery sezony intensywnie i jeszcze oddałem je nowemu użytkownikowi mojego auta naprawdę w bardzo dobrym stanie. Jak sądzę z wyglądu bieżnika posłużą mu jeszcze na pewno bardzo długo. Na autostradzie podróżowałem na tych oponach w zimę przeważnie 160-180 km/h bez obaw o moje bezpieczeństwo i nigdy się nie przebiły. Jeśli ktoś chce przepłacać albo zaszpanować, jakie to on ma teraz super nowe oponki to jasne w oczach szpanerów będzie cool, ale czy to oto chodzi..? Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych :-)

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 3
poziom hałasu 4
amortyzowanie 4
sucha nawierzchnia 4
mokra nawierzchnia 3
jazda po śniegu i lodzie 4
jazda w błocie pośniegowym 3
opory toczenia 4
ścieralność 3
awaryjność -
  • przejechany dystans: 10000 - 15000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie w mieście
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: Opel Agila Van
  • ponowny zakup: Nie
Brath:3,51115000

Opinia użytkownika: Frigo 1 czyli directrional, to opony moim zdaniem na śnieg i na nic innego. Mokry asfalt to wróg. W poprzednie 2 zimy byłym zadowolony z zachowania auta w śniegu - wiadomo, szału w zimę nie ma i trzeba uważać, ale dawało się ogarnąć. Bieżnik się zbyt szybko zużył, a jeżdżę mało - max 15 tyś km rocznie, z czego większość jak ciepło. Obecnie założyłem je za szybko, zanim spadł śnieg i byłem przerażony zachowaniem auta na mokrym przy temperaturach 5-15st. na plusie. Opona bardzo się ślizgała, ruszanie to jeszcze ujdzie, ale hamowanie słabo a najgorzej jazda w zakrętach. Miałem je na przodzie i wchodząc ostrzej w zakręt, czułem uślizg przodu. Po prostu bardzo podatna na aquaplanning, szczególnie teraz gdy zostało około 5 mm bieżnika. No i okazało się, że gdy spadł śnieg, to ta wysokość bieżnika jest już za mała i gorzej się zachowują w błocie pośniegowym i na świeżym śniegu. Miałem złe zdanie o tych oponach ale kupiłem bo trafiły się 2 w cenie jednej. Nie żałowałem, ale teraz myślę intensywnie na co je zmienić i chce to zrobić jak najszybciej. Za szybko się zużyły i fatalnie si1) zachowują z połową bieżnika (a wyrzucać takich też szkoda, nie?). Kolejny raz nie kupię.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 4
poziom hałasu 3
amortyzowanie 4
sucha nawierzchnia 5
mokra nawierzchnia 5
jazda po śniegu i lodzie 6
jazda w błocie pośniegowym 4
opory toczenia 3
ścieralność 5
awaryjność -
  • przejechany dystans: powyżej 15000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
Artipb:4,81111800

Opinia użytkownika: W porównaniu do zachodniej konkurencji idealna opona na polską zimę na drodze - śnieg, błoto pośniegowe, lodowe koleiny,piach i syf, a do tego dziury i wyboje. Nawet w najgorszych warunkach,tam gdzie inni ustają i zakładają łańcuchy,Frigo drze pod górę jak czołg. Super trzyma się na śniegu i błocie pośniegowym.Na lodzie wyobraźnia niezbędna,ale w takiej sytuacji tylko kolce zapewniają przyczepność.Na suchym po prostu się jedzie,na mokrym bardzo dobrze odprowadza wodę ze względu na dużą ilość rówków.Niestety,dobre właściwości trakcyjne okupione są hałasem,ale specyficzne huczenie da się wytrzymać - nie jest uciążliwe.Całą zimę przejeździłem bez większego poślizgu, tylko raz zakopałem się w głębokim śniegu,ale w końcu to nie terenówka.Powyżej 100 zimą nie jeżdżę,więc nie wiem,jak sprawuje się przy wyższych prędkościach.Po jednym sezonie bieżnik niemal nieruszony.Stosunek ceny do jakości - rewelacja.Prowadzenia w lecie nie oceniam,bo to są OPONY ZIMOWE i tylko kretyn jeździłby na nich przy plus 30 stopniach na zewnątrz.Trzeba by naprawdę sporo dołożyć,żeby kupić coś lepszego.W przeciwieństwie do letnich,Dębica robi super zimówki.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 6
poziom hałasu 5
amortyzowanie 5
sucha nawierzchnia 5
mokra nawierzchnia 4
jazda po śniegu i lodzie 6
jazda w błocie pośniegowym 4
opory toczenia 6
ścieralność 4
awaryjność -
  • przejechany dystans: powyżej 15000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie w mieście
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
Alex:5,0111110

Opinia użytkownika: Opony Dębica kupiłem z własnego wyboru, jestem zadowolony. Na zakupionych 4 lata temu oponach głębokość bieżnika wynosiła 11 mm. Sprawdzałem obecnie na nowych fabrycznie oponach i okazuje się, że jestem rok do tyłu w jeździe. Głębokość wynosi niecałe 9 mm. Taki sam rozmiar Pirelek ma głębokość rowków w bieżniku 11.5 mm! Niby opony specjalnie nie drożeją ale wszyscy kupujący są w plecy na wysokości kostki bieżnika. Wystarczy porównać inne marki, np Fuldę, Nokiana, Michelina i inne. No jeszcze Kormoran trzyma fason z głębokością nacięć na nowych oponach i dorównuje markom zachodnim, ma całe 11 mm. Nikt u producenta nie potrafi mi wyjaśnić dlaczego tak dzieje się. Jeżeli nikt nie wie dlaczego to wiadomo, że o kasę na koszt klienta. Co do opon to są naprawdę dobre. Na przyszłość zastosuję jednak rozmiar 165x65x14, będą bezpieczniejsze i zostawią mi więcej miejsca w nadkolu na śnieg. Acha, po 4-ch sezonach zimowych pozostało mi jeszcze około 5 mm bieżnika i nadal je eksploatuję w obecnej zimie. Jeżeli głębokość rowków będzie nadal ulegała na niekorzyść klienta w nowych oponach, to niestety, zrezygnuję z Dębicy i kupię Nokiany.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 4
poziom hałasu 4
amortyzowanie 5
sucha nawierzchnia 5
mokra nawierzchnia 4
jazda po śniegu i lodzie 6
jazda w błocie pośniegowym 5
opory toczenia 3
ścieralność 4
awaryjność -
  • przejechany dystans: 2000 - 5000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
wordeck:4,81111800

Opinia użytkownika: Miałem te opony kilka lat temu w Fiacie Palio, zrobiłem na nich kilkanaście tys. km i mogę powiedzieć jedno: nie było zaspy nie do pokonania... Do Audi Założyłem jedną poczatku listopada. Przy temp. pow. 10 stopni były troszkę głośne, ale kiedy temp. spadła problem zniknął. Pierwsze sniegi i pierwsze wrażenia: samochód prowadzi się jak przyklejony do drogi. Nie ma mowy o zarzucaniu na zakrętach, zero problemów nawet na lodzie (w granicach rozsądku oczywiście). Jedzie się bardzo miękko - doskonale tłumią drobne nierówności drogi. Co do trwałości też nie mam uwag - w Palio po zimie ubyło około 1 mmm bieznika, teraz po 3 tys. km jeszcze nie starły się "włoski" powstające przy produkcji opony, więc pewnie bieżnik nie będzie znikał zbyt szybko. Jeździłem na zimowych oponach tzw. "zachodnich" i mogę powiedzieć, że Frigo Directional w niczym im nie ustępuje, a od wielu jest lepsza (np. od Michelina). Tamte opony sa projektowane na zimę, ale nie naszą tylko zachodnioeuropejską. Kiedy trzeba jechać przez zaspy, Dębica wygrywa zdecydowanie.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 4
poziom hałasu 2
amortyzowanie 4
sucha nawierzchnia 5
mokra nawierzchnia 5
jazda po śniegu i lodzie 5
jazda w błocie pośniegowym 4
opory toczenia 4
ścieralność 4
awaryjność -
  • przejechany dystans: 5000 - 10000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
BM:4,31111300

Opinia użytkownika: Całkiem przyzwoite opony za rozsadną cenę. Najwieksza wada to hałas. Na śniegu bardzo przyzwoite, słabiej na lodzie ale nie znam opony dobrze trzymającej na lodzie. W tym roku założyłem na przednia oś nowe Dębice a na tyle zostały Kormorany Snowpro, przezyłem prawdziwy szok!!! Dębica jest 100 razy lepsza od Kormorana, jeśli ktos zastanawia sie nad tymi dwoma oponami to brac Dębice, kormoran Snowpro to niebezpieczna opona! Po pierwszych opadach sniego pognalem do wulkanizatora zalozyc Debice na wszystkie kola. Kormoran to opona dobra do jazdy w miescie po wodzie, jednak na sniegu i lodzie jest niebezpieczna. Ostatniej zimy bylem pewien ze dziwne i niepewne zachowanie sie auta na sniegu to problem geometrii lub zawieszenia ale po zmianie opon na Debice Frigo stwierdzam ze to byl problem z oponami Kormoran SnowPro, te opony sa niebezpieczne na sniegu i lodzie. Gdyby poprawic troche komfort jazdy, wygląd i zmniejszyc hałas to Debica moglaby konkurowac z duzo drozszymi produktami

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 4
poziom hałasu 4
amortyzowanie 4
sucha nawierzchnia 4
mokra nawierzchnia 3
jazda po śniegu i lodzie 6
jazda w błocie pośniegowym 5
opory toczenia 4
ścieralność 4
awaryjność -
  • przejechany dystans: powyżej 15000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
  • styl jazdy: szybki i agresywny
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
saphire:4,51111500

Opinia użytkownika: Oponki bardzo dobre na kopnym śniegu a w mojej okolicy zimą tylko taki jest przechodzący w kaszę i błoto pośniegowe więc trzeba mieć opony co dobrze zobie radzą w takich warunkach - te były ok - jeździłem na nich 3 sezony i nie raz z najgorszego zakopania wyciągały i mnie i inne auta na sznurku:-). Jedyna wada to że na mokrym słabe hamowanie i trzeba uważać na mokrych zakrętach bo może zrobić uślizg. Dość miękkie więc raz przy ostrym awaryjnym hamowaniu (bez ABS) późną wiosną ostro je zdarłem i musiałem przody na tył dać bo zaczęły dudnić (potem się dotarły i było ok) niemniej wyhamowałem i kontakt ze zwierzakiem który wtargnął na jezdnię z przydrożnego rowu skończył się jedynie pogiętą tablicą rejestracyjną (a mogło być duzo gorzej). Podsumowując - na głęboki kopny snieg bardzo dobre, na mokrym przeciętne, na suchym w normie. Do autka wielkości Corsy raczej ok, choć pewnie nowszy model tej opony będzie lepszy.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 4
poziom hałasu 4
amortyzowanie 4
sucha nawierzchnia 5
mokra nawierzchnia 5
jazda po śniegu i lodzie 6
jazda w błocie pośniegowym 4
opory toczenia 6
ścieralność 4
awaryjność -
  • przejechany dystans: powyżej 15000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
Kolow:4,91111900

Opinia użytkownika: Dalem tej oponie 6 na sniegu i mysle ze slusznie w tej klasie i cenia to naprawde jedna z najlepszych na osniezone drogi na lodzie to wiadomo jak to na lodzie bez kolcow, nie ma mocnych jedzie jak chce. Na mokym dosc dobrze, moze troche zawyzona ocena ale to dlatego ze na moich letnich to po deszczu strach bylo hamowac. Jezdzilem na nich 2,5 sezonu po ok 30000 km nadal wygladaly dosc dobrze ale czulem juz roznice zwlaszcza na sliskich nawierzchniach, nieco przesadzilem z profilem bo gdy lapala odwilz a wieczorem mroz to tak mialem nabite nadkola ze na dolkach tarlo ale za to nie darlem podlogi od spodu w glebokich koleinach:). Opony slychac ale jak na zimowki to da sie wytrzymac - moj tesc mial Kormoranki o ludzie masakra! W sumie dobra polska opona na dobra polska zime i cena dobra na polski rynek. Auto sprzedalem wraz z oponami a teraz po dlugim namysle kupilem Frigo 2.

1 - 10 z 1022 Znalezionych opon

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.