Opony Hankook Ventus V12 evo2 K120 225/40R18 92 Y ZR, XL
Hankook Ventus V12 evo2 K120 to znakomite opony letnie dla samochodów osobowych. Model ten cechuje się bardzo wysokimi parametrami, dobrą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia, jak również wysokim poziomem bezpieczeństwa jazdy.
Jest to model opon wysoce zaawansowanych technologicznie. Najnowsze „zdobycze” branży oponiarskiej, zastosowane w produkcji Hankook Ventus V12 evo2 K120 sprawiają, że każdy kierowca będzie bardzo zadowolony z osiągów zarówno samych opon, jak i auta. Produkt nadaje się idealnie do agresywnego, dynamicznego stylu jazdy, pomagając optymalizować w takiej sytuacji możliwości każdego samochodu.
Nowoczesne technologie, o których mowa, zostały wykorzystane przy projektowaniu oraz tworzeniu bieżnika. Jego konstrukcja gwarantuje doskonałą przyczepność na drodze tak suchej, jak i mokrej, w tym podczas wykonywania manewrów związanych z podwyższonym ryzykiem poślizgu np. skręcania czy gwałtownego hamowania. Na mokrej drodze opony Hankook Ventus V12 evo2 K120 cechują się stabilnością prowadzenia oraz precyzyjną reaktywnością na polecenia ze strony układu kierowniczego.
Na suchej drodze model gwarantuje lekką oraz komfortową jazdę, zarówno dzięki walorom trakcyjnym, jak i znacznej redukcji poziomu hałasu. Natomiast dzięki niskim oporom toczenia model pozwala na oszczędności w spalaniu paliwa.
Opony Hankook Ventus V12 evo2 K120 to produkt wysoce wytrzymały, odporny na działanie wysokich temperatur i szybkie ścieranie się.
Opona Hankook Ventus V12 evo2 K120 w rozmiarze 225/40R18 92 Y , zgodnie z informacją podaną przez producenta, posiada następujące parametry jezdne:
Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych.
Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.
-
Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.
-
Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.
-
Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).