Opony Falken HS 449 255/40R18 99 V XL
Typ: zimowa.
Klasa: medium (średnia) – najlepszy stosunek ceny do jakości.
Marka należy do koncernu: Sumitomo.
Bieżnik: kierunkowy – najpopularniejsza rzeźba bieżnika w oponach zimowych.
Przeznaczenie: samochody osobowe.
Rozmiary: od 13 do 19 cali.
Informacje o producencie: Falken to japońska marka opon, która powstała w 1983 roku jako część Ohtsu Tire and Rubber, a od 2003 roku jest częścią koncernu Sumitomo. Dwa lata po powstaniu marka pojawiła się na rynku północnoamerykańskim. Opony Falken były montowane jako oryginalne wyposażenie do takich aut, jak Subaru, Suzuki i Daihatsu. Falken jest regularnie obecny w sportach motorowych, m.in. w drifcie i amerykańskiej serii Le Mans. Opony marki są bardzo cenione przez kierowców na całym świecie.
Opis technologii: Model posiada kierunkową rzeźbę bieżnika, która gwarantuje dobre osiągi w zimowych warunkach. Taki wzór najlepiej chroni przed niebezpiecznymi zjawiskami aquaplaningu i snowplaningu. Auto jest stabilne dzięki efektywnemu odprowadzaniu wody i błota pośniegowego.
Samochód na oponach Falken HS 449 nie wpada w poślizg przy ruszaniu na śniegu, ma krótką drogę hamowania i dobrze prowadzi się na zakrętach. Nowoczesna, elastyczna mieszanka gumowa zastosowana do produkcji opony zapewnia przyczepność nawet w bardzo niskich temperaturach.
Opona Falken HS 449 w rozmiarze 255/40R18 99 V , zgodnie z informacją podaną przez producenta, posiada następujące parametry jezdne:
Zgodnie z Rozporządzeniem WE Nr 1222/2009 od listopada 2012 na oponach pojawia się nowe oznakowanie w formie etykiet przyklejonych na oponie. Przepis ten obejmuje wszystkie opony do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych i dużych samochodów ciężarowych.
Na etykietach ukazane są 3 parametry: opór toczenia, hamowanie na mokrej nawierzchni oraz hałas zewnętrzny.
-
Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.
-
Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.
-
Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).